1. Magyarország IT krémje twitterezik
A Twitter használata ellen szóló legnagyobb érv, hogy a magyarok nem használják. Ez úgy pontos, hogy a magyarok közül kevesen használják. Viszont a magyar IT és befektetői körök szinte minden prominens személyisége használja. Ezért, ha nagyvállalti vezetőknek adsz tanácsot vagy valamilyen IT témában vagy kezdő tanácsadó, akkor Twitterre föl!
2. Könnyen kikereshető, hogy ki a legbefolyásosabb szakember
Ha kezdő tanácsadó vagy és nem ismered a témád fő potens személyeit, akkor egy ingyenes, Twitter alklamzással megteheted. Az alkalmazás neve: ManageFlitter. Az alkalmazás lényege, hogy a Twitter tevékenységekről statisztikákkal szolgál. A statisztikák fókuszában a legbefolyásosabb twitterezők állnak.
3. Külföldi tanácsadóktól tudás szerezhető be
Mint ismeretes, az angol nyelvterület lakói közül nagyon sokan twittereznek. Ha kideríted, hogy egy adott szakmában, kik a legnagyobbak közülük, őket elkezdheted követni és sok-sok hasznos információra tehetsz szert.
4. Külföldi megrendelésekhez lehet jutni
Ha a külföldi szakmabeliek számára sok értékes és érdekes információt adsz, akkor nálad fognak (először) kopogtatni, ha valamilyen ötletük van Magyarországgal, a magyar piaccal kapcsolatban.
5. Rengeteg (ingyenes) eszköz van, amivel könnyítheted a Twitteres tevékenységedet
A Twitter használata ellen azt az érvet szokták fölhozni, hogy lehetetlen rendszerben látni az ottani tevékenységünket és még lehetetlenebb a „munkát” megszervezni. Ez nem így van. Én magam is szembeütköztem ezekkel a problémákkal, de találtam két ingyenes eszközt, amelyek lehetővé teszik a munka ügyes megszervezését. Az egyik a Tweetdeck, a másik Twitter Analytics. Használatuk (angolul jól tudóknak) könnyen elsajátítható és „egy élmény” velük a Twitter előnyeinek kiaknázása.
Neked van hatodik, hetedik, sokadik érved a Twitter használata mellett? Megosztanád velünk?