A SEO fogások nagy részét a webmestereknek kell alkalmazni. Ahhoz azonban, hogy a blogod a Google keresőjében bizonyos kulcsszavakra előre kerüljön, neked, a tartalom megalkotójának is hozzá kell járulnod. Sok mindent tehetsz, most csak négy nagyon fontos teendőt írok itt meg.
1. Sosem írj 70 karakternél hosszabb blogposzt-címet! Ha lehet, a címben szerepeltesd azt a kulcsszót, ami nagyon fontos neked, de amely kulcsszó sem nem a márkád, sem nem a terméked neve. A cím nagyon fontos, mert a Google a szövegek vizsgálatakor a szövegek címeinek rendkívüli jelentőséget tulajdonít. Figyeld meg, hogy ha beírsz a keresőbe egy több szavas kérdést, az első találatok címei, szinte mindegyik kulcsszót tartalmazza, amit a kérdésedben szerepeltettél.
2. Válassz olyan nevet a képnek, amelyet a blogodban szerepeltetsz, amilyenre a potenciális olvasóid rákeresnek! Pl. az ehhez a posztomhoz csatolt kép neve: blog_seo_trükkök_2.png) Ha olyan fájlnevet választasz a képnek, amelyik neked segít beazonosítani a fotót, de az nem mond semmit egy potenciális olvasónak (pl. blogprojekt_adb_32.jpg , akkor igen csekély annak a valószínűsége, hogy az emberek rátalálnak a képedre és így javul a helyezésed a Google által kilistázott természetes találatok listáján.
3. Feltétlenül oszd meg a tartalmaidat a közösségi médiában! A most érvényben levő Google algoritmus, a Kolibri az oldaladra (blogodra) mutató linkek közül az egyik legértékesebbnek a közösségi médiából érkező linkeket tartja. Sok vállalkozó gondolja úgy, hogy az ő tartalma túl nívós ahhoz, hogy a Facebookon „játsszon” vele. Ehhez két észrevételt teszek. Egy: a Facebookot nem csak szórakozásra használják az emberek, hanem tájékozódásra is. Kettő: a közösségi média nem csak Facebookból áll.
4. Írj minimum 300 karakteres posztot! Igen, a Google szereti, ha egy-egy szöveg hosszú. Azonban az a olvasók nem rajonganak a hosszú olvasnivalókért. Ennek a problémának a megoldására jó módszer, ha először a mondandód lényegét megírod egy „Röviden” című bevezető bekezdésben, majd hosszabban kifejted a témádat.
Többre is kíváncsi vagy? Érdeklődj, hogy mikor és hol lesz a legközelebb blogírás workshop, ahol több SEO fogást is megosztok a résztvevőkkel. Érdeklődni a következő címen lehet: sikerszerviz[at]gmail[pont]com. Várom jelentkezésedet.